Firma Mercedes-Benz od zawsze należała do elity branży motoryzacyjnej. Auta tej firmy zawsze przodowały we wprowadzaniu nowoczesnych systemów. Wszystko po to by firma mogła nadążać a nawet wyprzedzać konkurencję. Mercedes-Benz regularniej poszukuje ciągle nowych rodzajów testowania, by ich produkty były jak najbardziej komfortowe, funkcjonalne i bezpieczne. Obecnie do samochodów wprowadza się coraz więcej elektroniki, a wszystko w celu ułatwienia prowadzenia pojazdów, wspierania kierowcy i zwiększenia bezpieczeństwa jazdy.

Nowością w tworzeniu nowych pojazdów Mercedes-Benz są badania ergonomii, jak najbardziej optymalnego rozplanowania usytuowania kierowcy i systemów wspierających go za pomocą symulacji komputerowej. Testowanie przycisków oraz regulatorów we wnętrzu auta następuje już na etapie projektowania nowego modelu. Oprócz wypróbowania pojazdu w zwykłym ruchu ulicznym nowe modele testowane są wirtualnie. Nadrzędnym celem w badaniach jest sprawdzenie jak bardzo rozprasza uwagę kierowcy sterowanie pojazdem, chodzi tu głównie o obsługę wszelkich przycisków.

Na podstawie szczegółowych badań i testów producenci próbują jak najbardziej zoptymalizować swoje produkty, dopasowując je do wszystkich klientów, tak aby ich obsługa jak najmniej rozpraszała kierujących. Marka Mercedes-Benz kładzie także nacisk na produkcję jak najbardziej ekologicznych pojazdów. Ponieważ wszelkie oszczędne i ekologiczne auta są obecnie na topie, Mercedes nie może zostać w tyle. Dlatego wychodząc naprzeciw wyzwaniom rozpoczął produkcje supernowoczesnych i ultraczystych diesle o nazwie Bluetec, które montuje w modelach klasy C i E.

W ramach ograniczania emisji niebezpiecznego dla środowiska spalin oraz ograniczenia paliwa Mercedes wypuścił specjalnie na wiosnę kilka nowoczesnych modeli. Bezpieczne i komfortowe o wyrafinowanym stylu oraz niezwykle szybkie i oszczędne modele to: CLS Coupé, CL 500 4MATIC , CLS 500, CLS 280. Pieczołowicie dopracowane detale to wielki atut najnowszych pojazdów firmy Mercedes. Swoją ofertę marka kieruje do najbardziej wymagających klientów, dla których liczy się przede wszystkim szybka i zarazem bezpieczna jazda oraz poczucie luksusu. Pojazdy mercedesa od zawsze kojarzyły się z elegancją i luksusem, po dziś dzień stare pojazdy marki Mercedes nie ustępują popularności tym najnowzym. Historia marki Mercedes wiąże się przede wszystkim z intensywnym rozwojem firmy i poszukiwaniem nowoczesnych rozwiązań, co nie oznacza, że zabytkowe modele są kiepskiej jakości. Mercedes zawsze tworzył auta, wykorzystując najbardziej nowatorskie techniki w danym etapie rozwoju motoryzacji.